6 bicicletas (Nr 5934112)

6 bicicletas

Waga w kg (łączna):

75

Dystans: 1375.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

18 lip 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Wenecja Euganejska, Cortina D'ampezzo

20 lip 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowy rower należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub kupić taki karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu trzeba poodkręcać i zdjąć wszelkie ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe części jednośladu dobrze będzie ulokować w osobnych, małych kartonach czy też osłonić fragmentami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby bądź przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle należy osłonić papierem albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców zabezpieczających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wymiarów, a również terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.