6 cuadros (Nr 6690683)

6 cuadros

Długość [m]:

1.4

Szerokość [m]:

1.2

Wysokość [m]:

0.10

Waga w kg (łączna):

6

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

manipulación muy cuidadosa.

Opakowanie ładunku:

Plástico burbujas

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

23 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki bywa zagadnieniem, któremu trzeba przeznaczyć dużo uwagi, ze względu na fakt, że są to z reguły rzeczy o niemałej wartości, czy to finansowej, czy uczuciowej.

            Gdy chcemy znaleźć tego rodzaju transport w serwisie Clicktrans, wybierz kategorię „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wówczas pewność, że przesyłka zostanie zauważona przez firmę transportową. Gdy życzysz sobie, żeby firma przewozowa zabezpieczyła malowidło lub rzeźbę, zapisz taką wiadomość w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, możesz także uzgodnić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod zleceniem.

            Jeśli możesz sam zapakować rzeźbę do transportu, nie zapomnij o paru znaczących podpowiedziach. Folia stretch będzie świetna do zabezpieczania z zewnątrz dzieła przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli owijasz nią obraz, folia bąbelkowa nie może przywierać do farby, można przedtem zabezpieczyć dzieło w inną, delikatniejszą powłokę, np. w pościel. Kiedy starasz się przetransportować przedmiot w pudełku czy skrzyni, bezwzględnie wypełnij puste przestrzenie między rzeźbą a ściankami skrzyni. Warto do tego użyć specjalne bloki styropianowe albo syntetyczne wypełniacze, jednak nadadzą się także, pogniecione skrawki papieru, np. gazet. Kluczowe jest, aby pudło było jedynie ździebko większe niż przewożone dzieło sztuki, aby uniknąć poruszania się w obrębie kartonu.

            Cena przewozu dzieła sztuki może być nadspodziewanie niewysoka. Zrealizowany w serwisie Clicktrans transport pokaźnego obrazu na trasie z Krakowa do Warszawy odbył się za tylko 100 złotych.