6 Fahrräder (Nr 5687234)

6 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

180.00

Dystans: 205.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Greifswald

20 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Lubeka

20 sie 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na transport jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowy rower warto zachować go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła albo kupić taki karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu trzeba odkręcić oraz zdjąć wszystkie ruchome części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru najlepiej ulokować w oddzielnych, mniejszych kartonach albo osłonić wycinkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów ochraniających jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wymiarów, a także daty realizacji transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało ok. 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.