(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-27 18:43

6 motocykli

(Nr 2639116)
6 motocykli

Marka i model:

BMW F800GS

Waga w kg (łączna):

1290.00

Dystans: 10629.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Władywostok, 690000, Rosja

23 lip 2018

Adres i termin dostawy

Katowice, 80-758, Polska

6 sie 2018