6 Motorräder (Nr 5149122)

6 Motorräder

Marka i model:

6 verschiedene Motorrädee

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

6

Dystans: 1339.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 14 kwi 2020 do 15 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Od 17 kwi 2020 do 18 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.