(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

6 palet (piętrowalne) 1,25 x 2,46 x 0,5m po 600 kg każda z Holandii (Nr 1581779)

6 palet (piętrowalne) 1,25 x 2,46 x 0,5m po 600 kg każda z Holandii

Dystans: 837.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Drenthe, Emmen

Od 17 sty 2017 do 19 sty 2017

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Owsianka

Od 19 sty 2017 do 20 sty 2017


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przewiezienia niewielki ładunek, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga skorzystania z całej przestrzeni, wówczas wzięcie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest stosowne. 


Do samochodów ciężarowych używanych w transporcie LTL zalicza się auta, których ciężar przekracza 3,5 t. i inne maszyny spełniające zasady ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się duże pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka i furgon. Typ samochodu ciężarowego powinien być przystosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów transportu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i gabaryty. Warto również dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, należy opisać paczkę. Istotna jest również informacja w sprawie usługi – czy zalicza się do niej tylko przewóz, czy także załadunek oraz wyładunek. Zasadniczą informacją może być także termin wykonania transportu.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to z reguły palety, paczki, meble, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.