(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

6 rowerów (Nr 4699292)

6 rowerów

Waga w kg (łączna):

120.00

Dystans: 338.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

18 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

18 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu czy też zakupić stosowny karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle opłaca się odkręcić i ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto ułożyć w oddzielnych, małych kartonach albo osłonić kawałkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle opłaca się zabezpieczyć papierem lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie materiałów zabezpieczających rower.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także terminu wykonania transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.