(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

6 rowerów (Nr 4719204)

6 rowerów

Waga w kg (łączna):

120.00

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

29 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Irun

4 wrz 2019


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki rower warto pozostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego pudła lub zakupić stosowny karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu , należy poodkręcać i zdjąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru warto ulokować w oddzielnych, małych kartonach albo zabezpieczyć fragmentami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby czy też przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie opłaca się zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie tworzyw ochraniających rower.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również terminu wykonania transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.