(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

6 rowerów (Nr 4719276)

6 rowerów

Waga w kg (łączna):

120.00

Dystans: 2249.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Irun

4 wrz 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak warto osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu , ewentualnie zakupić taki karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się zdemontować oraz ściągnąć wszystkie ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu najlepiej ułożyć w osobnych, mniejszych kartonach bądź osłonić kawałkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki trzeba osłonić brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle należy zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie surowców osłaniających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.