(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 13:07

6 samochodow (Nr 2400920)

6 samochodow

Marka i model:

porsche cayene bmw 1 opel corsa opel astra opel zafira mercedes c

Waga w kg (łączna):

8000.00

Dystans: 1581.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Dyne Road, Londyn, NW6 7, Wielka Brytania

23 lut 2018

Adres i termin dostawy

Częstochowa, 42-200, Polska

Termin elastyczny