(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 19:43

6 samochodów osobowych

(Nr 2648080)
6 samochodów osobowych

Marka i model:

renaultaudicitroen

Waga w kg (łączna):

8000.00

Dystans: 1687.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Uppsala, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grodzisk Mazowiecki, 05-825, Polska

Termin elastyczny