(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

6 x 2,4 x 2,8m 3,5t. Dowolna odkryta zabudowa/laweta itp (Nr 6742507)

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.8

Waga w kg (łączna):

3500

Dystans: 266.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Swarzędz

Od 24 paź 2020 do 26 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Wola Krzysztoporska

Od 24 paź 2020 do 26 paź 2020


Transport innych ładunków

Transport innych towarów

Koszt przewozu różnych towarów bywa uzależniony od rozmiaru ładunku, daty transportu oraz odcinka między miejscem załadunku i wyładunku.

Klasyfikacje ładunków

Transport ładunków rozdzielamy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - stanowią bazę, na której ustawia się mniejsze rzeczy lub paczki. Najpopularniejszym typem palety są palety euro. Na paletach najczęściej transportuje się artykuły spożywcze, szkło, materiały budowlane (takie jak terakota, panele itd.), drzwi jak również artykuły chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to transport towaru, który musi być przewożony pojazdem - Tirem oraz zapełnia tylko fragment przestrzeni ładunkowej. Przy takim typie transportu używa się samochody ciężarowe skrzyniowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do przewozu towaru, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Do takiego rodzaju przewozu używa się różnego rodzaju ciężarówki.

Pojemniki metalowe – Przewóz niektórych ładunków wymaga użycia pojemnika metalowego – przede wszystkim przy przewozie ładunków płynnych i towarów sypkich. W tych pojemnikach metalowych można także transportować drobnicę w paczkach – skrzyniach, kartonach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Ciężarówka – wywrotka – pomaga w transporcie ładunków w postaci płynu i sypkich – bez problemu można poznać ją po specyficznej skrzyni ładunkowej, przechylonej w tył lub na bok.

Inne towary – ładunki, które nie kwalifikują się do powyższych kategorii można zaliczyć do tzw. towarów innych. Znajdują się tu m.in. zlecenia dotyczące transportu rusztowania czy transportu gąsienic od koparki.