(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-29 16:08

6 x SUV

(Nr 2247183)
6 x SUV

Marka i model:

6 x SUV

Waga w kg (łączna):

12000.00

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 777.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Heusenstamm, Niemcy

Od 2 sty 2018 do 9 sty 2018

Adres i termin dostawy

La Chapelle-d'Aurec, 43120, Francja

Termin elastyczny