6 x Zündapp Moped 50ccm (Nr 5733086)

6 x Zündapp Moped 50ccm

Marka i model:

Zündapp

Waga w kg (łączna):

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

6

Dystans: 513.00 km

Adres i termin nadania

Chorwacja, Primorsko-Goranska Županija, Malinska

Od 27 lip 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Steinhöring

Od 3 sie 2020 do 16 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.