60 Fahrräder (Nr 5831950)

60 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

1250

Dystans: 154.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Darmstadt

10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Bad Mergentheim

11 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak warto osadzić go w opakowaniu po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć pasujący karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie opłaca się odkręcić i usunąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy roweru najlepiej umieścić w osobnych, mniejszych pudełkach albo osłonić fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby bądź przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba osłonić gazetami lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie surowców zabezpieczających paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.