60 osób (Nr 5888813)

60 osób

Dystans: 37.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

26 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Krępa

26 maj 2020


Transport pasażerów

Transport podróżnych

Przewóz podróżnych może odbywać się autem osobowym (taksówką), małym busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autobusem (pojazdem przystosowanym do przewozu więcej niż 9 osób. Firma przewożąca ludzi powinna posiadać dokument kompetencji zawodowych i należyte uprawnienia lub licencje na przewozy krajowe osób, a także (w przypadku transportów poza granice kraju) – dokumenty na międzynarodowy transport ludzi.

Koszt transportu ludzi

Koszt przewozu pasażerów uzależniony jest przede wszystkim od odległości jaką trzeba pokonać, a także od ilości ludzi oraz ciężaru i wielkości walizki, którą ze sobą zabierają podróżni. Firmie transportowej w dokładnej wycenie transportu ludzi, przyda się posiadanie wiedzy na temat ilości walizek lub toreb oraz innych posiadanych przedmiotów – należy przekazać informację o wyczerpującej wadze i o rozmiarach każdej sztuki pakunku. W momencie, gdy nie znasz dokładnych informacji o bagażu, oszacuj je i zawiadom o tym firmę przewozową, że podane przez Ciebie parametry są przybliżone.

Ustalając kurs podróży warto napisać precyzyjne adresy – w przypadku, kiedy kilkoro pasażerów podróżuje do innego miejsca docelowego, warto powiedzieć o tym kierowcy przed rozpoczęciem podróży, tak aby mógł odpowiednio obmyślić trasę.

Na przykład, za transport pasażera wraz z walizkami na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) wydano 400 zł. Za transport podróżnej wraz z psem na trasie Luton (UK) – Szczecin wydano 550 zł. Przewóz podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) wiązał się z kosztem 250 zł.