(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

60 palet pustych (Nr 6740577)

60 palet pustych

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

600

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

puste palety

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 258.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Tychy

30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Ostrowiec Świętokrzyski

30 lis 2020


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przetransportowania nieduży towar, który nie potrzebuje skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zajęcia dużej powierzchni, wtedy wybranie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest właściwe. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL zalicza się pojazdy, których waga jest większy niż 3,5 t. i pozostałe pojazdy spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka i furgon. Typ ciężarówki powinien być przystosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu ceny transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i gabaryty. Należy również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, powinno się opisać ładunek. Ważna jest również informacja w kwestii usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy na przykład załadunek oraz rozładunek. Znaczącą daną jest również termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to z reguły paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.