(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

600 kg deski kompozytowe (Nr 4860878)

600 kg deski kompozytowe

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

600.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Deski kompozytowe + legary i trochę śrub

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1706.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Jaworzno

Od 4 wrz 2019 do 6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Peterborough

8 wrz 2019


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie kawałka przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przewiezienia mniejszy ładunek, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie wymaga skorzystania z całej przestrzeni, wówczas wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest prawidłowe. 


Do ciężarówek używanych w przewozie LTL kwalifikuje się auta, których ciężar przewyższa 3,5 t. i inne pojazdy spełniające zasady ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki klasa: firanka lub furgon. Typ ciężarówki powinien być dopasowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W wycenie transportu ładunku w obrębie LTL, ważne są jego parametry – ciężar i gabaryty. Wypada także dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać ładunek. Ważna bywa również informacja w sprawie usługi – czy zalicza się do niej tylko przewóz, czy również załadunek oraz wyładunek. Ważnym elementem może być również termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to często palety, paczki, maszyny, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.