65m2 mieszkanie - meble, dobytek (Nr 6062092)

65m2 mieszkanie - meble, dobytek

Waga w kg (łączna):

400

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

3

Dystans: 1243.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Prévessin-Moëns

Od 27 lip 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Fejér, Gárdony

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie nieprostym oraz czasochłonnym procesem, mimo to, kiedy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych trudności.

            W pierwszym etapie należy zrobić selekcję posiadanych mebli. Gdy czegoś od kilku lat nie używamy lub jeśli jest zepsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania wszystkich sprzętów przydadzą się solidne kartony, które można zakupić lub zapytać o nie w pobliskim supermarkecie, który przeważnie wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, można wykorzystać worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równo porozkładać ciężar, np. podzielić naczynia na kilka pakunków, aby bez trudności było je przetransportować. Podpisanie każdego kartonu ułatwi przy rozpakowywaniu rzeczy i meblowaniu się w nowym domu. Większe meble należy rozmontować, żeby zapobiec uszkodzeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Jeżeli mamy materiały osłaniające, np. jak folię strech, możemy opakować bardziej kruche przedmioty, a gdy nie posiadamy folii, wówczas warto wykorzystać pledy, pościel i obkleić zwyczajną taśmę samoprzylepną. Natomiast małe meble owińmy w papier czy ręczniki nim rozmieścimy w pudle.

            Zamawiając transport warto poinformować poinformować przewoźnika o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, ewentualne problemy w podjeździe pod dom. Koniecznie warto powiedzieć, jeżeli występują szczególne wymogi dotyczące jakiś rzeczy.

            Najkorzystniejsze ceny przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której wiele profesjonalnych firm transportowych proponuje swoje usługi w dziedzinie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz chronienie waszego dobytku.