(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-02-27 14:09

6szt przepustów betonowych dla HDS (Nr 2421188)

6szt przepustów betonowych  dla HDS

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

2500.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Witam zlecę transport 4szt przepustów drogowych betonowych oraz 2 szt opornikow. Waga to ok 2,5t kpl. W wawie zostanie zapakowane przez sprzedawcę lecz na miejscu kierowca będzie musiał rozpakować samodzielnie .

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 453.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przetransportowania niewielki ładunek, który nie potrzebuje zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zagospodarowania całej przestrzeni, wówczas użycie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest najodpowiedniejsze. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się pojazdy, których waga przewyższa 3,5 t. i pozostałe samochody spełniające wymogi ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się ciężarowe kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki w wersji: firanka lub furgon. Gatunek ciężarówki wypadałoby aby był dopasowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i wymiary. Trzeba także dołączyć informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, warto opisać paczkę. Istotna jest również informacja w tematyce usługi – czy obejmuje tylko transport, czy również załadunek oraz rozładunek. Ważnym elementem jest również termin zrealizowania usługi.

Ładunki przewożone w ramach LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zielona Góra, Polska

Termin elastyczny