(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

7 (Nr 4514425)

7

Długość [m]:

3.6

Szerokość [m]:

2.40

Wysokość [m]:

0.80

Waga w kg (łączna):

5000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Ładunek na europalecie , zabezpieczony pasami.

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 903.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Bürstadt

Od 4 lis 2019 do 5 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Rozmierz

Od 5 lis 2019 do 6 lis 2019


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przetransportowania drobny towar, który nie wymaga zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zagospodarowania dużej powierzchni, wtedy wybranie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest właściwe. 


Do ciężarówek stosowanych w transporcie LTL kwalifikuje się pojazdy, których ciężar jest większy niż 3,5 t. oraz inne pojazdy spełniające zasady ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka oraz furgon. Gatunek samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wycenie transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – waga i rozmiar. Należy także dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, powinno się opisać ładunek. Ważna bywa również informacja w temacie usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie przewóz, czy również załadunek oraz wyładunek. Kluczowy może być również termin realizacji usługi.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to z reguły paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.