7 (Nr 6597811)

7

Waga w kg (łączna):

175

Dystans: 874.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Hertfordshire, Watford

2 cze 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Cork, Clonakilty

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiusieńki rower należy zachować go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić właściwy karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie trzeba poodkręcać oraz zdjąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu warto ulokować w oddzielnych, małych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby czy też przerzutki trzeba osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie należy zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw ochraniających paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wymiarów, a również daty wykonania przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.