(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-12-30 21:19

7 letni pies labrador, zaczipowany, zaszczepiony, z paszportem.

(Nr 2248527)

Waga w kg (łączna):

40.00

Budżet zlecenia [zł]:

350

Dystans: 911.00 km

Transport zwierząt

    Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. Jeśli postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

    Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można transportować autem, jeżeli posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Zabrze, Polska

Od 1 sty 2018 do 4 sty 2018

Adres i termin dostawy

Bremerhaven, Niemcy

Od 1 sty 2018 do 5 sty 2018