7 Motorräder, u.a. Harley Davidson (Nr 5657147)

7 Motorräder, u.a. Harley Davidson

Marka i model:

Harley Davidson, Ducati, Triumph

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

7

Dystans: 1062.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

3 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednakże jedynie pozornie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.