(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

7 rowerów (Nr 5198346)

7 rowerów

Waga w kg (łączna):

120

Dystans: 2865.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

2 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Kamienna Góra

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć odpowiedni karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie opłaca się poodkręcać i zdjąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu dobrze będzie ulokować w oddzielnych, małych pudełkach czy też zabezpieczyć fragmentami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby czy też przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu trzeba osłonić gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw zabezpieczających przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wymiarów, a również daty realizacji przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.