(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

7 sztuk (Nr 6239284)

Waga w kg (łączna):

70

Dystans: 1446.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Tilburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Gorzków-Osada

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania bądź nabyć odpowiedni karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle , należy poodkręcać oraz ściągnąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe części roweru dobrze będzie osadzić w odrębnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby ewentualnie przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie surowców zabezpieczających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich gabarytów, a również daty wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.