70 paczeka styropianu , 1 tona kleja, 9siatek, 5 parapety ,5 okien i 3 drzwi tarasowe (Nr 6438869)

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

4000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

70 paczeka styropianu , 1 tona kleja, 9siatek, 5 parapety ,5 okien i 3 drzwi tarasowe

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 3048.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

Od 21 wrz 2020 do 26 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Santarém District, Santarem

Od 28 wrz 2020 do 2 paź 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przetransportowania niewielki towar, który nie potrzebuje zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga użycia dużej powierzchni, wtedy wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest najodpowiedniejsze. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się samochody, których waga przekracza 3,5 t. oraz pozostałe maszyny spełniające warunki ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka oraz furgon. Typ ciężarówki wypadałoby aby był dopasowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i gabaryty. Warto również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, trzeba opisać paczkę. Istotna bywa również informacja w kwestii usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy na przykład załadunek i wyładunek. Zasadniczą informacją może być również czas realizacji transportu.

Ładunki transportowane w ramach LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.