(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

8-10 os (Nr 4511745)

Dystans: 2255.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Hajnówka

Od 19 sie 2019 do 23 sie 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Lancaster

Termin elastyczny


Transport pasażerów

Przewóz pasażerów

Przewóz podróżnych może odbywać się samochodem osobowym (taksówką), małym busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autobusem (pojazdem przystosowanym do przewozu więcej niż 9 osób. Firma transportowa przewożąca ludzi powinna mieć dokument kompetencji zawodowych i właściwe zezwolenia lub licencje na przewozy krajowe osób, jak również (w przypadku transportów poza terytorium kraju) – dokumenty na międzynarodowy transport osób.

Cena przewozu pasażerów

Koszt transportu ludzi uzależniony bywa zazwyczaj od długości trasy podróży, a także od liczby osób oraz wagi i rozmiaru bagażu, który przy sobie posiadają podróżni. Przewoźnikowi w szczegółowej wycenie transportu pasażerów, przyda się posiadanie informacji w temacie ilości walizek i toreb jak również pozostałych przewożonych rzeczy – należy podać informację o szczegółowej wadze i o wymiarach każdej sztuki pakunku. W momencie, gdy nie znasz dokładnych wartości, wyszacuj je i zawiadom o tym firmę przewozową, że podane przez Ciebie parametry są orientacyjne.

Określając trasę podróży dobrze jest podać dokładne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w momencie, kiedy kilkoro pasażerów jedzie do innego miejsca docelowego, warto poinformować o tym przewoźnika przed rozpoczęciem podróży, tak aby mógł należycie obmyślić drogę podróży.

Przykładowo, za transport podróżnego wspólnie z walizkami z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) wydano 400 zł. Za transport pasażerki razem z psem na trasie Luton (UK) – Szczecin kosztował 550 zł. Transport podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) związany był z kosztem 250 złotych.