(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

8-9 szt samochodów (Nr 5597923)

8-9 szt samochodów

Marka i model:

ford mondeo , ford s-max i podobne

Waga w kg (łączna):

14000

Liczba sztuk:

8

Dystans: 1110.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Jutlandia Środkowa, Randers

Od 14 sty 2020 do 18 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Opatówek

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.