(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

8 fahrräder (Nr 4646941)

8 fahrräder

Waga w kg (łączna):

200

Dystans: 756.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Engden

9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Pasawa

13 wrz 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowy rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu albo kupić pasujący karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu opłaca się zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu dobrze będzie ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach czy też zabezpieczyć kawałkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby albo przerzutki należy osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba osłonić gazetami albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie surowców osłaniających jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wymiarów, a również terminu wykonania transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.