(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

8 kajaków Kanu (Nr 4715448)

Długość [m]:

4.2

Szerokość [m]:

0.85

Wysokość [m]:

0.6

Waga w kg (łączna):

220.00

Dystans: 1169.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 12 sie 2019 do 22 sie 2019

Adres i termin dostawy

Szwecja, Stockholms Län, Sztokholm

Od 23 sie 2019 do 25 sie 2019


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki zazwyczaj przewozi się na dachu samochodu, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować specjalne uchwyty. Aby uniknąć przemieszczenia się kajaka podczas jazdy, opłaca się wyłożyć miękki materiał na belkach bagażnika przykładowo podkładkę z gąbki. Kajaki mocuje się do góry dnem przy użyciu profesjonalnych, naciągniętych pasów z osłoniętymi klamrami. W trakcie samodzielnego przewozu kajaka, auto należy należycie oznakować. Regulamin drogowy nie zezwala na to, aby ładunek wychodził na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub zespołu pojazdów. Ładunek nie powinien również wystawać z przodu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany ładunek oznaczamy pomarańczową chorągiewką lub czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. W przypadku, gdy ładunek odstaje z tyłu do oznakowania stosuje się białe i czerwone znaki. Inną metodą transportu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Przewóz kajaka wymaga szczególnej rozwagi, z tej przyczyny warto zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie, która zadba o dobre mocowanie, odpowiednie oznaczenie i dowiezienie bez uszkodzenia ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od liczby przewożonych sztuk, a także wpływ na to ma trasa od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Średnia cena transportu kajaka leży w widełkach 0,30 – 0,50 zł/km. Np., za przewóz kajaka na trasie Manheim (Niemcy) – Wałcz wydano 260 PLN. A przewiezienie kajaka Puck – Warszawa kosztowało 220 złotych.