(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

8 m3 kołków dębowych (Nr 6732580)

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

5000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 398.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Kobyłka

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Wejherowo

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to użycie kawałka powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli dysponujemy do przewiezienia mały towar, który nie wymaga skorzystania z pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga zajęcia całej przestrzeni, wówczas wzięcie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest odpowiednie. 


Do ciężarówek używanych w przewozie LTL zalicza się wozy, których ciężar przekracza 3,5 tony i inne pojazdy spełniające kryteria ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki gatunek: firanka i furgon. Wariant ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, ważne są jego parametry – ciężar i rozmiar. Wypada także dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać paczkę. Istotna bywa także informacja w temacie usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy na przykład załadunek oraz wyładunek. Znaczącą daną może być również czas wykonania usługi.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to często paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.