(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

8 palet z dachowka ceramiczna (Nr 4755424)

8 palet z dachowka ceramiczna

Długość [m]:

1.2

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

8000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Dachowka

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1342.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Od 30 wrz 2019 do 31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Norwegia, Vestfold, Horten

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Przewóz różnych towarów

Koszt transportu różnych towarów bywa zależny od gabarytów ładunku, daty transportu jak również od odległości między miejscem załadunku i wyładunku.

Klasyfikacje ładunków

Przewóz ładunków dzielimy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełny samochód dostawczy, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują bazę, na której rozkłada się nieduże rzeczy lub opakowania. Najbardziej rozpowszechnionym typem palety są palety euro. Na paletach zazwyczaj przewozi się meble, szkło, produkty budowlane (takie jak terakota, panele itd.), drzwi jak również materiały chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to przewóz towaru, który powinno się przewozić pojazdem ciężarowym i zajmuje tylko fragment przestrzeni do załadunku. Do tego typu przewozu używa się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL odnosi się do przewozu ładunku, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Do takiego rodzaju przewozu korzysta się z różnego typu ciężarówki.

Pojemniki metalowe – Transport niektórych ładunków może wymagać pojemnika metalowego – zwłaszcza w przypadku transportu towarów w postaci płynu lub ładunków sypkich. W kontenerach można także przewozić drobnicę w paczkach – skrzyniach, pudełkach itp. W pojemnikach metalowych można przewozić także palety.

Wywrotka – pomaga w transporcie ładunków płynnych i sypkich – można rozpoznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przechylonej do tyłu lub na bok.

Pozostałe ładunki – ładunki, które nie klasyfikują się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do tzw. towarów innych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia dotyczące przewozu rusztowania czy transportu gąsienic od koparki.