(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

8 rowerów (Nr 5815674)

8 rowerów

Waga w kg (łączna):

180

Dystans: 855.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Brabant, Helmond

4 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Choszczno

5 lut 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu lub kupić odpowiedni karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle opłaca się odkręcić i zdjąć wszelkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu najlepiej ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle należy osłonić papierem czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców zabezpieczających jednoślad.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wymiarów, a również terminu wykonania transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.