(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

9 Fahrräder (Nr 5697566)

9 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: 17.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

14 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, S'arenal

14 lut 2020


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego opakowania albo zakupić właściwy karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle warto odkręcić i zdjąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru przydałoby się umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach lub osłonić fragmentami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów ochraniających jednoślad.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.