(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

9 motocykli sportowych (Nr 4899910)

9 motocykli sportowych

Marka i model:

Yamaha FZ1N, Suzuki GSXR750, Yamaha TRACER, BMW K1200s, Honda CBR 500, Suzuki B-King, Suzuki SV650, Honda Fireblade 900.

Waga w kg (łączna):

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

8

Dystans: 1270.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warka

Od 17 lip 2020 do 18 lip 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Trentino-Alto Adige, Selva Di Val Gardena

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.