9 skrzyń transportowych (Nr 6537162)

9 skrzyń transportowych

Długość [m]:

2.71

Szerokość [m]:

2.21

Wysokość [m]:

1.085

Waga w kg (łączna):

1500

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 905.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

23 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Jülich

27 lis 2020


Transport innych ładunków

Przewóz różnych ładunków

Koszt przewozu ładunków jest uzależniony od wielkości ładunku, daty przewozu oraz odcinka pomiędzy miejscem załadunku i rozładunku.

Kategorie ładunków

Transport ładunków dzielimy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełny samochód dostawczy, pojemniki metalowe oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują podstawę, na której układa się mniejsze rzeczy lub paczki. Najbardziej używanym typem palety są palety euro. Na paletach zazwyczaj transportuje się artykuły spożywcze, szkło, towary budowlane (takie jak farby, kamień itd.), drzwi czy towary chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to przewóz ładunku, który powinno się przewozić samochodem - Tirem oraz zajmuje zaledwie część przestrzeni do załadunku. Do tego typu transportu używa się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL dotyczy przewozu towaru, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej samochodu - Tira.
Do tego typu przewozu korzysta się z różnego rodzaju samochody ciężarowe.

Kontenery – Transport niektórych ładunków wymaga użycia pojemnika metalowego – przede wszystkim przy przewozie ładunków płynnych lub ładunków sypkich. W kontenerach można także przewozić towary drobne w opakowaniach – skrzyniach, pudełkach itp. W pojemnikach metalowych można przewozić także palety.

Ciężarówka – wywrotka – pomaga w transporcie ładunków w postaci płynu i sypkich – bez problemu można poznać ją dzięki specyficznej skrzyni ładunkowej, przechylonej w tył lub na bok.

Pozostałe ładunki – towary, które nie kwalifikują się do wcześniej wymienionych typów można zaliczyć do ładunków innych. Znajdują się tu na przykład zlecenia odnoszące się do przewozu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.