(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

9 ton kraweznika (Nr 4918126)

9 ton kraweznika

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

9000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 433.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Strzegom

10 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Zagórzany

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli dysponujemy do przewiezienia drobny towar, który nie potrzebuje skorzystania z pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zajęcia całej powierzchni, wówczas wzięcie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest właściwe. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL zalicza się pojazdy, których ciężar przekracza 3,5 t. oraz inne maszyny spełniające kryteria ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki gatunek: firanka i furgon. Gatunek ciężarówki powinien być dostosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów transportu ładunku w ramach LTL, ważne są jego parametry – waga i gabaryty. Należy także dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, należy opisać paczkę. Kluczowa jest także informacja w sprawie usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy również załadunek oraz wyładunek. Istotny jest również czas realizacji transportu.

Ładunki przewożone w ramach LTL to często palety, paczki, maszyny, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.