(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 12:37

96 octavia combi

(Nr 3005684)
96 octavia combi

Marka i model:

octavia combi

Waga w kg (łączna):

1354.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1591.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Tarragona, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Straubing, 94315, Niemcy

Termin elastyczny