(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

A 4 months old Lagotto dog (Nr 4527121)

A 4 months old Lagotto dog

Waga w kg (łączna):

9.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Dystans: 2199.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Emilia-Romagna, Lugo

Od 15 sie 2019 do 17 sie 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Edynburg

Od 17 sie 2019 do 18 sie 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. Jeśli planujemy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, kiedy posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.