(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

A Klasse (Nr 5254150)

A Klasse

Marka i model:

Mercedes

Waga w kg (łączna):

1700

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 711.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Baden-Baden

Od 29 paź 2019 do 1 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 1 lis 2019 do 8 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.