(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Abrollcontainer (Nr 6069923)

Długość [m]:

6.20

Szerokość [m]:

2.25

Wysokość [m]:

2.20

Waga w kg (łączna):

4520

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 410.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Schwarzenbach An Der Saale

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Ravensburg

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu skrzynie wykorzystywane w transporcie niewielkich towarów (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na drobne pakunki lub zwykle są spakowane w worki, siatki lub pudła. Drobnica może być także umieszczona na europaletach. Kontenery służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub chłodzenia.

Struktura kontenera jest wytrzymała, co umożliwia częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik ma właściwy sprzęt, który umożliwia przytwierdzanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na inny. Kontenery na ogół przewozi się ciężarówkami.

Rodzaje metalowych pojemników

Cenionym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, często nazywany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o objętości blisko 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnątrz pojemników metalowych 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przetransportować około 10 palet. Pojemniki te najczęściej stosuje się w przewozie materiałów zapakowanych.

Dostępne bywają również pojemniki 20-stopowe i 1A gatunku „open top” – ich gabaryty są podobne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten gatunek pojemników używa się do przewożenia materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

Typ pojemnika metalowego „flat rack” stosowany jest w transporcie towarów ponadgabarytowych i ciężkich pakunków. Ten rodzaj kontenera w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Dalszymi rodzajami kontenera są pojemniki - chłodnie, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” używa się w przewozie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozkładane boki i dach. Kontenery typu „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, kontenery z obudową.

Koszt transportu pojemnika metalowego

Cena przewozu pojemnika metalowego jest zależna od wielkości oraz rodzaju transportowanego towaru, trasy oraz dodatkowych warunków, które firma przewozowa musi zrealizować w trakcie przewozu.