(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

access (Nr 5498452)

Marka i model:

access

Długość [m]:

185

Szerokość [m]:

130

Wysokość [m]:

120

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 346.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Gradowice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Częstochowa

Termin elastyczny


Transport quada

Quady często są to wartościowe pojazdy i z tego powodu trzeba je naprawdę uważnie przewozić. Ważnym czynnikiem jest porządne osłonięcie quada przed zarysowaniem w trakcie transportu.

Quady z reguły transportuje się na przyczepce, ale można także samochodem dostawczym lub o sporych wymiarach pojazdem osobowym (przewóz ostatnią metodą nie zalecamy, albowiem w czasie przewozu można zarysować zarówno quada oraz auto osobowe).

Gdy transportujemy quada na przyczepce, istotne jest żeby unieruchomić go za pomocą 4 taśm mocujących. Wybierając pasy mocujące wypada nie zapominać, żeby nie były zakończone otwartym zaczepem, albowiem w trakcie transportu występują różnego rodzaju wstrząsy i taki pas może naturalnie się odhaczyć. Taśmy mocujące wykonane są z wytrzymałego tworzywa, jednak w czasie przewozu, istotne jest żeby zwrócić szczególną uwagę, aby pasy nie ocierały się o żadne chropowate elementy, albowiem mogą się zużyć i rozedrzeć.

W momencie, kiedy transportujemy quad przy pomocy ciężarówki, również trzeba ładunek unieruchomić. Najbezpieczniej jest zrobić to przy pomocy taśm mocujących oraz dodać obijaki w takich miejscach, żeby i quad i auto dostawcze nie poniosły szwanku podczas przewozu. Przy przewożeniu quada za pomocą innego samochodu, powinno się pomyśleć o wylaniu zawartości jego baka. Należy to zrobić, dlatego że podczas jazdy paliwo czy inne substancje mogą się wylać i pobrudzić samochód od środka. Takie warunki dodatkowo obniżą komfort podróży samego przewoźnika.

Kiedy zlecamy transport quada przez przewoźnika, warto utwierdzić się czy posiada odpowiedni sprzęt do załadunku i rozładunku.

Koszt transportu quada najczęściej uzależniony jest od odległości którą ma do pokonania pojazd. Kiedy chcemy poznać prawdziwą cenę transportu quada, możemy wystawić ofertę transportu na giełdzie przewozowej takiej jak Clicktrans.pl, w której znajduje się tysiące firm transportowych, które profesjonalizują się w takich przewozach.