(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Activa 3G (Nr 4712380)

Activa 3G

Marka i model:

Activa 3G

Waga w kg (łączna):

40.00

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Indie, Karnataka, Bangalore

Od 15 sie 2019 do 16 sie 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.