Adiva AD3 300 (Nr 7584692)

Adiva AD3 300
Waga
Sztuk
Adiva AD3 300
Długość
218 cm
202 kg
1
Łączna waga:
202 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Campania, Neapol

Od 15 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wietnam, Ho Chi Minh, Ho Chi Minh City

30 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.