Africa Twin (Nr 6041988)

Africa Twin

Marka i model:

Honda Africa Twin

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

16 lis 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

16 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, bowiem posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.