Africa Twin (Nr 6071000)

Africa Twin

Marka i model:

Africa Twin CRF1000

Waga w kg (łączna):

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2353.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

1 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.