(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Africa Twin (Nr 6490194)

Africa Twin

Marka i model:

Honda Africa Twin

Waga w kg (łączna):

238

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2742.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Meksyk, Cuautitlán Izcalli

7 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Kalifornia Dolna, Tijuana

11 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.