(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

aim (Nr 6071853)

aim

Marka i model:

aim 50

Waga w kg (łączna):

80

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 519.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Mediolan

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Mönsheim

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Poprawnie umocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.