(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Aixam (Nr 6133551)

Marka i model:

Aixam

Waga w kg (łączna):

500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 305.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

26 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Rubí

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.